• Marta Pokorska-Jurek

Słuchowisko dla dzieci "Spożywczy bigiel" od kuchni. Audycja

Zdradzę Wam kulisy powstawania słuchowiska "Spożywczy Bigiel, mrożące sok w listkach przygody Szpinaka Alberta". Tu poniżej, znajdziecie wywiad* z autorką - Anną Wiśniewską-Grabarczyk, a jeszcze niżej wszystkie odcinki i warsztaty dla dzieci! Bawcie się ze smakiem.

"Bigiel" przeczytała Hanna Matusiak, udźwiękowił Piotr Osak.


SPOTIFY:

https://open.spotify.com/episode/6WksiG0eOymI6O6kJQUd0G?si=rzjZ7lEHRbWPfFfmh_begA


*Uwaga! Wywiad może zawierać spoilery, dlatego zachęcam do wysłuchania najpierw wszystkich sześciu odcinków "Spożywczego bigla".1.2.3.
4.5.
6.
BONUSY:Anna Wiśniewska-Grabarczyk

dr nauk humanistycznych, badaczka cenzury Polski Ludowej, krytyczka literacka, autorka trzech książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych, popularnonaukowych, krytycznoliterackich i publicystycznych; nominowana do Nagrody Literackiej im. W. Gombrowicza za powieść Porzeczkowy Josef; autorka tekstu słuchowiska Spożywczy bigiel. Mrożące sok w listkach przygody Szpinaka Alberta; laureatka Nagrody tygodnika „Polityka” i Nagrody Fundacji UŁ za najlepszą pracę magisterską oraz wyróżniona w konkursie im. W. Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku; kierownik grantu NCN Powojenna literatura polska w świetle kryptotekstów (na podstawie biuletynów Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk z lat 1945–1956); stypendystka Fundacji im. M. Mochnackiego; członkini the Polish Institut of Arts and Sciences of America (Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce; PIASA), Komisji Badań Genetycznych i Dokumentacyjnych nad Literaturą PAN/Łódź oraz Kolegium Redakcyjnego pisma „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica”; publikowała m.in. w “The Polish Review”, „Zeszytach Literackich”, “Zagadnieniach Rodzajów Literackich”, “Socjolingwistyce”, “Dziejach Najnowszych”, “Przeglądzie Orientalistycznym”, “Przeglądzie Bibliotecznym”, “Nowych Książkach”, “Twórczości”, “Odrze”, “Gazecie Wyborczej”, “Polityce”, “Krytyce Politycznej”, “Kulturze Liberalnej”.


Hanna Matusiak

dyplomowana aktorka-lalkarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Od 8 lat związana zawodowo z Łodzią, na co dzień etatowa aktorka Teatru Pinokio. Wraz z teatrem od wielu lat angażuje się w liczne akcje społeczne dla mieszkańców Łodzi, sama również jest twórcą kilku projektów teatralnych (warsztatów i spektakli), mających swoje premiery i odbywających się w Łodzi. Jest artystką wszechstronną, w swojej pracy umiejętnie łączy śpiew, grę aktorską, animację lalkarską, grę na wielu instrumentach, a także pracę głosem. Hanna Matusiak na swojej drodze zawodowej współpracowała również z innymi łódzkimi instytucjami kultury takimi jak Poleski Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury Łódź Górna, Teatr Nowy czy Teatr Chorea. Od 2013 roku aktywnie uczestniczy w działaniach Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (spektakle, autorskie projekty, warsztaty, spacerowniki teatralne (edycja łódzka)) mających ogólnopolski zasięg. Aktualnie aktywnie bierze udział w czytaniach cyklu #zostańwdomu i #słuchajpinokia.


Piotr Osak

aktor Teatru PINOKIO w Łodzi (od 2014 r.). Autor kompozycji i aranżacji muzycznych oraz wykonawca partii wokalnych i instrumentalnych piosenek. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (AT w Warszawie), aktor Teatru Pinokio w Łodzi. Muzyk, wokalista, instrumentalista, kompozytor. Muzyk -wokalista i instrumentalista (gitary, ukulele, cajon i inne). Kompozytor muzyki do spektakli takich jak „Świnki 3” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ł. Bzura), „Wyprawy krzyżowe” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. T. Kaczorowski), „Osmędeusze” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. J. Berłowska), „Instynkty ulotne” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ewa Maria Wolska), a także napisał muzykę do programu „Supełkowe ABC” na TVP ABC. Prowadzi warsztaty z emisji głosu i interpretacji, improwizacji, pantomimy i innych. Aktualnie aktywnie ,bierze udział w czytaniach cyklu #zostańwdomu #słuchajpinokia i koordynuje go od strony montażu i publikacji w social mediach.


Wszystkie dcinki Bigla znajdziecie tu: www.facebook.com/SpozywczyBigiel

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie