• Marta Pokorska-Jurek

📚 MINIATURKI w przedsprzedaży! Książki o Alfredzie 🐻 i Maurycym 🐱


Kochani! Mam wspaniałą wiadomość! Już wkrótce wydrukowane zostaną moje książeczki. Już teraz możecie kupić je w przedsprzedaży.

PRZEDSPRZEDAŻ!


Pamiętacie miniaturki? Takie przeurocze, lilipucie mikrusy wydawnicze, które ukazywały się do połowy lat 80.? Z mojej nostalgii do małego formatu, który poza funkcją przybliżania literatury, był jeszcze bibelotem, dekoracją, cackiem, zrodził się pomysł by wydać swoje książki na wzór i na schwał! 📚


Drugą moją inspiracją była “Daszeńka czyli Żywot szczeniaka”🐕, książka Karela Čapka opisująca życie i dorastanie tytułowej suczki. Zawsze zachwycało mnie to, że na końcu umieszczone są fotografie bohaterki, co pokazywało autentyczność opisywanych historii.


Wiedząc co kocham i co pokochała też moja córka, poszłam w ślady wielkich by zrobić… niewielkie książeczki okraszone ilustracjami, jak i fotografiami bohaterów. A są nimi kot Maurycy oraz pies Alfred, nasi zwierzęcy przyjaciele. Przygody są nad wyraz hautentyczne!🐱🐻


PRZEDSPRZEDAŻ!


Opowiadania okazały się na tyle interesujące, że powstały z nich słuchowiska, które wykonali aktorzy Teatru Pinokio - Hanna Matusiak i Piotr Osak. A to dzięki dofinansowaniu z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Dziecko może więc śledzić tekst i uczyć się czytać, słuchając słuchowisk. Albo Wy, drodzy dorośli, możecie je czytać razem Milusińskimi. Dodam jeszcze, w ramach autopromocji, że były emitowane w Polskim Radiu Łódź 📻 oraz w Studenckim Radiu Żak, a nawet w TV TOYA.


Na pierwszy ogień idą dwie książeczki “Kot Maurycy chce być dzidziusiem” oraz “Alfred i Maurycy - wakacje pod psem”. Jeśli uda mi się uzbierać dwa razy więcej niż zakłada ta składka to ukażą się też “Pies Alfred i historia jego skarpet” oraz… niespodzianka!


Opowiadania były testowane na dzieciach - podczas warsztatów w Muzeum Kinematografii w Łodzi, w przedszkolu i na dzieciach znajomych. Odzew był obiecujący - bajki bawiły nie tylko dzieci, ale i dorosłych (nie umiem pisać bez perskiego oczka).


Planowane przeze mnie wydawnictwo jest już w pełni gotowe i profesjonalnie przygotowane - składem zajęła się Natalia Sawicka (Yellow Point Publications), korektą Olga Korwin-Kochanowska oraz Dagna Kidoń (także wsparcie redakcyjne!) obróbką ilustracji Żaneta Syrowa. Tekst i ilustracje to moja sprawka ✒️.


🆗Drukarnia “Studio Koloru” tylko czeka aż powiem - już! Robimy! Mam pewność, że to będzie COŚ! Coś co będzie po prostu miło mieć.


Książki są szyte🧵, w twardej okładce, ok 90 stron, z ilustracjami. Na końcu każdej książeczki znajdują się:

🔍 quizy sprawdzające uważność dziecka,

✒️ kreatywne zadania wciągające do zabawy całą rodzinę,

😻 przesłodkie zdjęcia bohaterów książki!


Format tych książek sprawia, że warto je mieć z kilku powodów:

🧠 pobudzają wyobraźnię poprzez treść i formę - mała książeczka może być lekturą Misia lub znaleźć się w domku dla lalek,

🌿 bo są bardziej eko! - mniej papieru i tuszu, mniejszy ślad węglowy...

🎒 może być zawsze i wszędzie z dzieckiem, zmieszczą się w kieszonce,

🎀 bo są piękne i oryginalne! To prawdziwy rarytas! Drukiem zajmuje się jedna z najlepszych i najbardziej cenionych drukarni w Polsce!


Składki zostaną przeznaczone na druk łącznie 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ sztuk książek oraz setki naklejek. I cóż... zrealizują moje marzenie - wydanie książki. Nawet dwóch ;)

Cena regularna książki 40 zł. W przedsprzedaży - 35 zł!

PREMIERA książek - w marcu!

Moich słuchowisk, felietonów, artykułów i innych działań medialnych szukajcie na www.mamatygrys.com 🎧🎬

PS. Na pierwszym zdjęciu jest najpierwsza prototypowa książka w większym formacie. Wkrótce będę umieszczać zdjecia okładek i wnętrza.🐱

www.facebook.com/mamatygrys

dzięki i ściskam mocno,

Marta Tygrys Pokorska-Jurek PRZEDSPRZEDAŻ!

85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie