• Marta Pokorska-Jurek

Monopolis – zdobyło MIPIM Awards 2020! Artykuł F5

Ledwo zakończył się pierwszy etap inwestycji Monopolis w Łodzi, a już zdobyła prestiżową MIPIM Awards 2020! Czy słusznie?

Oj tak! Ale na początek małe wyjaśnienie, co, kto, gdzie i jak. MIPIM Awards są przyrównywane rangą do filmowych Oscarów. Przyznawane są projektom, które łączą wszystkie najlepsze cechy estetyki i funkcjonalności. Do MIPIM Awards 2020 zostało zgłoszonych 228 inwestycji z 45 krajów. Komisja sędziowska wybrała po czterech finalistów w każdej kategorii. Nominacja pokazała, że jednym z czterech najlepszych projektów wielofunkcyjnych na świecie jest właśnie Monopolis. O tytuł konkurował z inwestycjami z Kanady, Singapuru oraz Tajlandii. Ostatnio jury ogłosiło, że Prime Property Prize 2020 w kategorii „Architektura” należy się właśnie Monopolis!
Monopolis to inwestycja powstająca w centrum Łodzi, na terenie dawnego Monopolu Wódczanego. Inwestorem jest firma Virako, a za projekt odpowiada pracownia Grupa5 Architekci, pod kierunkiem Rafała Grzelewskiego, zmyślnego warszawskiego projektanta. Inwestycja oceniana jest na bagatela 150 mln zł. Zadaniem architektów było stworzenie wielofunkcyjnej, atrakcyjnej przestrzeni biznesowej i rozrywkowo-kulturalnej. Monopolis ma być przestrzenią otwartą i przyjazną dla całych rodzin. (...)


Czytaj dalej:

https://www.f5.pl/design/monopolis

opublikowano 30/09/2020

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie