• Marta Pokorska-Jurek

Piezz BAND, czyli cykl słuchowisk docenionych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń!

więcej informacji tutaj - FORMY PRZEKAZU


Słuchowiska, konkurs, warsztaty

​ ​

​ Piezz BAND to łącznie 15 odcinków słuchowiska oraz finałowa piosenka z muzyką kompozytora i aranżera - Piotra Osaka wykonana przez muzyczny, jazzujący band. Tekst napisany przez autorkę książek dla dzieci - Martę Pokorską-Jurek zinterpretują aktorzy Teatru Pinokio - Hanna Matusiak oraz Piotr Osak. Słuchowiska i wydarzenia poboczne będą realizowane od 21 czerwca 2021 do 31 lipca 2021 roku. Wszystkie słuchowiska zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak oraz będą dostępne na kanale YouTube, facebooku, spotify, soundcloud oraz www.mamatygrys.com . Projekt PIEZZ BAND to:

  • 15 odcinków słuchowiska (zarówno audio jak i wideo z napisami. z myślą o dzieciach niesłyszących);

  • konkursy angażujące dzieci i sprawdzające uważne słuchanie,

  • konkurs na opowiadanie, bajkę o zwierzętach skierowany do dzieci 4-7 i 8-12 lat.

  • dodatkowo autorka poprowadzi warsztaty z dziećmi w Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi.

​ ​ Media społecznościowe, aplikacje: (słuchowiska z poprzedniej edycji) Spotify Youtube Soundcloud www Facebook Instagrampiezz BAND

Piezz Band to literacka kontynuacja opowiadań o psie Alfredzie i kocie Maurycym (projekt “Garść figli i psot - pies Alfred i Maurycy kot” dofinansowany z kultugrantów 2.0), która skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Piezz Band to historia o sekretnym życiu zwierząt domowych, które postanawiają założyć własny band muzyczny i ruszyć w trasę po Polsce.

Poprzednia edycja i jej laureaci:


KONKURS

„Piezz Band i inne zwierzęce marzenia”- konkurs na opowiadanie, które stanie się… słuchowiskiem! Rodzice! Przekażcie tę wiadomość swoim dzieciom! Już 1 lipca rusza konkurs na bajkę napisaną przez dzieci i młodzież w wieku 4-7 i 8-12 lat. Zwycięskie prace zostaną przerobione na słuchowiska i wyemitowane w Polskim Radiu Łódź oraz umieszczone na platformie Spotify, czy Youtube. Historie o zwierzętach powinny być ilustrowane - dzięki temu słuchowisko będzie także multimedialne. Abyśmy mieli pewność, że odczytujemy dobrze - prosimy rodziców o transkrypcję zapisków dziecka. Bajka powinna zmieścić się w maksymalnie 3 tysiącach znaków i opowiadać historię na temat tego o czym marzą zwierzęta domowe. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 14 lipca 2021 do godziny 21:00. Nagroda: Najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych zostaną wyłonione przez komisję. Nagrodą przygotowanie przez profesjonalny zespół słuchowiska i jego emisja na antenie Polskiego Radia Łódź. ​ Nagroda publiczności: Między 15 a 19 lipca do godziny 21:00 będzie można głosować na nadesłane prace - praca, która otrzyma najwięcej kciuków zostanie nagrodzona zestawem książek “Maurycy” i “Wakacje”. Głosowanie polega na polubieniu prac laureatów pierwszego etapu umieszczonych w galerii konkursowej na www.facebook.com/mamatygrys. Zwycięża osoba, której zgłoszenie zyskało najwięcej polubień. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw naklejek i magnesów z kotem Maurycym i psem Alfredem.

50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie