• Marta Pokorska-Jurek

PIEZZ BAND jazzujące multimedialne słuchowiska dla dzieci

Zaktualizowano: 20 lip 2021

Historia o sekretnym życiu zwierząt domowych, które postanawiają założyć własny band muzyczny i ruszyć w trasę po Polsce. Postaci są autentyczne, a historia oparta na tym, co opowiedział autorce, Marcie Pokorskiej-Jurek, kot Maurycy. Wszystko to w postaci multimedialnego słuchowiska wykonanego przez aktorów Teatru Pinokio.


Piezz Band to kontynuacja opowiadań o psie Alfredzie i kocie Maurycym, znanym z projektu “Garść figli i psot - pies Alfred i Maurycy kot”. Historia skierowana skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale puszcza oczko do dorosłych, dla których autorka przygotowała bogatą warstwę drugiego dna.

​​

Projekt to łącznie 15 odcinków słuchowiska oraz finałowa piosenka z muzyką kompozytora i aranżera - Piotra Osaka wykonana przez muzyczny, jazzujący band. Słuchowisko dostępne będzie zarówno jako audio i jako wideo - z ilustracjami i animacjami autorki. Tekst Marty Pokorskiej-Jurek zinterpretują aktorzy Teatru Pinokio - Hanna Matusiak oraz Piotr Osak.


Wszystkie słuchowiska są wyemitowane na antenie Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak oraz są dostępne na kanale YouTube, facebooku, spotify, soundcloud oraz www.mamatygrys.com .
Patroni medialni:

Świerszczyk, Miasto Dzieci, Centrum Kreatywności Fabryka, Studenckie Radio Żak oraz Formy Przekazu


Czytają:

Hanna Matusiak, Piotr Osak


Napisała, zilustrowała i zmontowała:

Marta Pokorska-Jurek


Ilustracje namalowała (te ładniejsze):

Helena Jurek


Muzyka:

Piotr Osak oraz muzyka na licencji CC


Projekt zrealizowany we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń w ramach projektu Kultugranty 2021.
131 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie