• Marta Pokorska-Jurek

Warsztaty w ramach Pikników Rodzinnych w Łodzi

Zaktualizowano: 29 lip 2021

(edit: warsztaty w Parku Badena-Powella odwołane jeśli chodzi o warsztay z malowania)
10.07.2021 Stawy Jana godz. 12:00 - 15:00


W te wakacje Łódź zaprasza na 5 pikników w plenerze. Na najmłodszych będą czekać m.in bańki mydlane, dmuchańce oraz żywe maskotki i szczudlarze. Będzie można również pograć w trambambulę, poskakać na wielkiej skakance, wziąć udział w warsztatach aktorskich bądź kreatywnych, a nawet spróbować swoich sił w żonglerce. Pikniki będą się odbywać w godz. 12-15.


No dobrze, a gdzie w tym wszystkim MAMA TYGRYS? Gdzieś tam będę na przynajmniej dwóch Piknikach i zaproponuję dzieciakom malowanie byle czym. Ale nie byle jak!


Jak potwierdzają moje rozliczne badania - nuda ma zbawienny wpływ na naszą kreatywność. Wymyślanie sobie rozrywek, testowanie, sprawdzanie i manipulacje pobudzają lewą półkulę. Da się malować nitką? A może palcami? Materiałem? Patykiem? Proszę bardzo. Bawmy się sensorycznie. Naprawdę nie potrzebujemy do zabawy tuzina plastiku, brokatu i farb...


Bawmy się tak by nasze ślady dało się sprać, a nie by rozkładały się przez tysiące lat.


Jest wielce prawdopodobne, że przynajmniej częśći warsztatów będzie towarzyszył pies Alfred - bohater moich książek i słuchowisk. Tak, będzie można zrobić z misiem zdjecie.
A tak było na warsztatach w Centrum Kreatywności Fabryka :)


46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie