• Marta Pokorska-Jurek

Bajki pisane przez dzieci - Marianka Rybińska


Najlepsi przyjaciele

Misia biegała sobie po lesie. Siedziała pod krzaczkiem jagód i zobaczyła dzika Franka. Pobiegali, zapoznawali się i spotkali lisice Zuzię. Też się zapoznawali i też pobiegali.


Zuzia wpadła na pomysł żeby napisać listy do swoich koleżanek i kolegów. Franek napisał do dzika Tadeusza, lisica bobra bobka,a misia napisała do swojej najlepszej przyjaciółki Anieli, która przeprowadziła się na Antarktydę, bo jest misiem polarnym. Misi zrobiło się smutno, bo bardzo tęskni za jej przyjaciółka. Zuzi i frankowi było bardzo szkoda ich nowej koleżanki, więc postanowili zrobić jej niespodziankę.

Następnego dnia poszli do mamy misi i poprosili o numer Anieli i napisali do niej list. Czekali i czekali i już tracili nadzieję. Następnego dnia dostali odpowiedź. Aniela napisała ze przyjedzie do ich kraju i chętnie spotka się z misią. Poczekali dwa dni, drugiego dnia przyjechała Aniela. Misia myślała ze jej koledzy o niej zapomnieli. Kilka minut później misia zobaczyła ze Franek i Zuzia idą z Aniela. Była tak szczęśliwa ze aż skakała z radości. Wszyscy bawili się w chowanego, berka i razem oglądali zachód słońca i Aniela powiedziała ze zostaje na aż tydzień. Misia wpadła na pomysł aby zrobić imprezę niespodziankę Anieli. Szykowali dużo rzeczy i trochę się powyglupiali. Przed impreza bawili razem i zaprowadzili aniele na imprezę. Była zachwycona. Zrobili sobie szałas z liści i patyków, a ich mamy zgodziły się na wspólne nocowanie. Po imprezie wszyscy padali ze zmęczenia i od razu usneli. Rano mama misi zawołała ich na naleśniki. Każdy zjadł dwa, ale prosił o więcej. Kilka dni później nadszedł dzień wyjazdu Anieli. Wszyscy byli smutni, bo się bardzo dobrze bawili. Aniela dała misi telefon i mogli rozmawiać widząc siebie. Od tamtego czasu rozmawiali co tydzień i zostali najlepsza grupa przyjaciół.


Marianka Rybińska (7 lat)

spisała na telefonie siostra Marianki - Tosia Rybińska

(rysunek niedźwiedzia - Mama Tygrys)

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie